Toruń. Miasto aniołów, piernika i Mikołaja Kopernika. To właśnie tutaj, w centrum Starego Miasta przy ulicy Szczytnej 17, znajduje się XIV-wieczna kamienica, a w niej Apartamenty Jana Olbrachta. Co czyni to miejsce tak wyjątkowym?
Niezapomniane doświadczenie
Polski kronikarz Jan Długosz, napisał w XV wieku następujące słowa: Toruń ozdobnymi budowlami i pokryciem ceglanych dachówek tak cudownie jaśnieje, że niewiele miast może mu dorównać pięknością i wspaniałością. Nie można się z tym nie zgodzić. To jedna z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego ze średniowiecznym zespołem miejskim wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niewątpliwie jest ona jednym z najważniejszych kulturowo-turystycznych ośrodków w Polsce.
Apartamenty Jan Olbracht znajdują się w sercu toruńskiego Starego Miasta. Od Ratusza Staromiejskiego dzieli je 120 metrów, a od Żywego Muzeum Piernika 450 metrów. Już sama lokalizacja sprzyja zwiedzaniu miasta i pozwala poczuć magię okolicy.
Definicja luksusu
Obecność króla Polski w nazwie apartamentów nie jest pozbawionym znaczenia chwytem marketingowym. Przeciwnie, znajduje ona potwierdzenie w wysokim standardzie hotelarskim, który można określić jako królewski. Świadczy o tym m.in. 9,8 gwiazdek na portalu Booking.com. W obiekcie dostępne są 4 w pełni wyposażone ekskluzywne apartamenty zaprojektowane z niezwykłą dbałością o wygląd i komfort użytkowania.
W standardzie znajdują się m.in:
- obszerne łoże typu king size,
- klimatyzacja,
- telewizja,
- Wi-Fi,
- minibar,
- sejf.
Apartamenty różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także rozszerzeniem standardowej oferty. W Apartamentach I i III mierzących 20 m2, znajdziemy wszystko to, co wyżej opisane. Z kolei Apartamenty II i IV (ponad dwukrotnie większe) dodatkowo zawierają rozkładaną sofę. Co więcej − w Apartamencie IV znajduje się antresola z dodatkowym miejscem do spania dla dwóch osób.
Dbałość o detal i walor estetyczny jest szczególnie widoczna we wnętrzu każdego z pomieszczeń. To, co dominuje i oczarowuje w tym miejscu, to przemyślany i dobrze wykorzystany kontrast. Starodawne cegły, kamienie oraz drewno fantastycznie współgrają ze stonowanymi kolorami ścian, obrazów i nowoczesnym, niebanalnym wykończeniem. Bez dwóch zdań – obiekt jest warty odwiedzin.

Coś więcej niż apartamenty
Zaraz obok Apartamentów znajduje się Browar Staromiejski. To kolejny gwóźdź programu podczas zwiedzania toruńskiego Starego Miasta. Można w nim na własne oczy zobaczyć proces powstawania piwa i porozmawiać z piwowarem oraz skosztować trunku prosto z tanka. Co więcej, można tam nie tylko wypić odpowiednio schłodzone piwo warzone w tradycyjny sposób, ale także posmakować różnorodnych potraw kuchni polskiej z nutką europejskiej sztuki kulinarnej. Wszystkie piwa są niefiltrowane i niepasteryzowane.
Jan Olbracht Browar Staromiejski znajduje się w XV-wiecznej kamienicy. Nazwa (zarówno Browaru, jak i Apartamentów) pochodzi od króla, którego serce osadzono w jednej z toruńskich bazylik. Z tego pełnego niezwykłych historii miejsca bije niepowtarzalny klimat. Warto wspomnieć, że jest to również jedno z nielicznych miejsc w Polsce mające w swojej ofercie własnoręcznie warzone piwa oraz piwa kraftowe, które pochodzą z innych browarów rzemieślniczych. Dobrego trunku i wspaniałej atmosfery nigdy nie zabraknie, a piwnica z wielokranem to miejsce dla piwoszy uwielbiających eksperymentować z unikalnymi smakami.
Uczta w Toruniu
Całość Browaru Staromiejskiego kompletuje restauracja, w której zjemy dania będące wariacją kuchni polskiej i europejskiej. Wspominaliśmy, że nie zabraknie kompozycji z wykorzystaniem wyjątkowego piwa?
Nad jakością potraw czuwa Szefowa Kuchni Natalia Wilkaniec, która przez lata zdobywała doświadczenie w wielu wyjątkowych miejscach na gastronomicznej mapie polski. Dzięki jej zaangażowaniu i pomysłowości, w karcie menu znaleźć można interesującą mieszankę smaków zarówno tradycyjnych, jak i lokalnych, doskonale komponujących się z naszymi piwami.
Restauracja jest podzielona na cztery poziomy:
- W oryginalnej gotyckiej piwnicy znajduje się bar z wielokranem, z którego serwowane są piwa z innych browarów rzemieślniczych. To tu najczęściej organizowane są spotkania miłośników piw kraftowych, oraz koncerty. Częścią składową piwnicy jest też salonik VIP, a atrakcją dla miłośników historii jest jedno z nielicznych w Toruniu hypokaustum – średniowieczne centralne ogrzewanie.
- Poziom 0 to serce browaru. Znajduje się tam warzelnia, bar oraz drewniane beczki, przy których goście mogą spędzać czas w miłej atmosferze.
- Na poziomie I znajduje się tzw. Sala Królewska, nawiązująca swoim wystrojem do dawnych czasów. Niewątpliwym uzupełnieniem klimatu są autentyczne piętnastowieczne polichromie.
- Sala na poziomie II jest dodatkowo wyposażona w urządzenia multimedialne, tj. projektor, ekran i odpowiednie nagłośnienie. Oznacza to, że Browar Staromiejski Jan Olbracht jest idealnym miejscem do organizacji szkoleń, konferencji lub spotkań biznesowych.
Współpraca z LSI Software
Codzienne funkcjonowanie Apartamentów Jan Olbracht wspiera system Positive Hotel. Pozwala na profesjonalną obsługę Gości browaru oraz umożliwia błyskawiczny check-in dzięki zdalnej recepcji w obiekcie.
Rozwiązania od LSI Software usprawniają działanie naszego obiektu. Dzięki nim praca personelu jest zoptymalizowana, a Goście zadowoleni. System Positive Hotel umożliwia nam skupienie się na zapewnianiu im najwyższej jakosci usług oraz na nieustannym rozwoju działalności naszego obiektu
Agnieszka Paprzycka, Apartamenty Jan Olbracht
Jeżeli planujesz odwiedzić Toruń, zrób to w królewskim stylu. Połączenie luksusu w postaci apartamentów, niezapomnianej wizycie w browarze i przepięknej lokalizacji wyniesie Twoje spotkanie z Toruniem na najwyższy poziom!