Apartamenty i browar Jan Olbracht - królewska wizyta w Toruniu
Dowiedz się więcej

Toruń. Miasto aniołów, piernika i Mikołaja Kopernika. To właśnie tutaj, w centrum Starego Miasta przy ulicy Szczytnej 17, znajduje się XIV-wieczna kamienica, a w niej Apartamenty Jana Olbrachta. Co czyni to miejsce tak wyjątkowym? 

Niezapomniane doświadczenie

Polski kronikarz Jan Długosz, napisał w XV wieku następujące słowa: Toruń ozdobnymi budowlami i pokryciem ceglanych dachówek tak cudownie jaśnieje, że niewiele miast może mu dorównać pięknością i wspaniałością. Nie można się z tym nie zgodzić. To jedna z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego ze średniowiecznym zespołem miejskim wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Niewątpliwie jest ona jednym z najważniejszych kulturowo-turystycznych ośrodków w Polsce.  

Apartamenty Jan Olbracht znajdują się w sercu toruńskiego Starego Miasta. Od Ratusza Staromiejskiego dzieli je 120 metrów, a od Żywego Muzeum Piernika 450 metrów. Już sama lokalizacja sprzyja zwiedzaniu miasta i pozwala poczuć magię okolicy.

Definicja luksusu

Obecność króla Polski w nazwie apartamentów nie jest pozbawionym znaczenia chwytem marketingowym. Przeciwnie, znajduje ona potwierdzenie w wysokim standardzie hotelarskim, który można określić jako królewski. Świadczy o tym m.in. 9,8 gwiazdek na portalu Booking.com. W obiekcie dostępne są 4 w pełni wyposażone ekskluzywne apartamenty zaprojektowane z niezwykłą dbałością o wygląd i komfort użytkowania.  

W standardzie znajdują się m.in: 

  • obszerne łoże typu king size, 
  • klimatyzacja, 
  • telewizja, 
  • Wi-Fi, 
  • minibar, 
  • sejf. 

Apartamenty różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także rozszerzeniem standardowej oferty. W Apartamentach I i III mierzących 20 m2, znajdziemy wszystko to, co wyżej opisane. Z kolei Apartamenty II i IV (ponad dwukrotnie większe) dodatkowo zawierają rozkładaną sofę. Co więcej − w Apartamencie IV znajduje się antresola z dodatkowym miejscem do spania dla dwóch osób.  

Dbałość o detal i walor estetyczny jest szczególnie widoczna we wnętrzu każdego z pomieszczeń. To, co dominuje i oczarowuje w tym miejscu, to przemyślany i dobrze wykorzystany kontrast. Starodawne cegły, kamienie oraz drewno fantastycznie współgrają ze stonowanymi kolorami ścian, obrazów i nowoczesnym, niebanalnym wykończeniem. Bez dwóch zdań – obiekt jest warty odwiedzin.

Apartamenty i browar Jan Olbracht

Coś więcej niż apartamenty

Zaraz obok Apartamentów znajduje się Browar Staromiejski. To kolejny gwóźdź programu podczas zwiedzania toruńskiego Starego Miasta. Można w nim na własne oczy zobaczyć proces powstawania piwa i porozmawiać z piwowarem oraz skosztować trunku prosto z tanka. Co więcej, można tam nie tylko wypić odpowiednio schłodzone piwo warzone w tradycyjny sposób, ale także posmakować różnorodnych potraw kuchni polskiej z nutką europejskiej sztuki kulinarnej. Wszystkie piwa są niefiltrowane i niepasteryzowane.  

Jan Olbracht Browar Staromiejski znajduje się w XV-wiecznej kamienicy. Nazwa (zarówno Browaru, jak i Apartamentów) pochodzi od króla, którego serce osadzono w jednej z toruńskich bazylik. Z tego pełnego niezwykłych historii miejsca bije niepowtarzalny klimat. Warto wspomnieć, że jest to również jedno z nielicznych miejsc w Polsce mające w swojej ofercie własnoręcznie warzone piwa oraz piwa kraftowe, które pochodzą z innych browarów rzemieślniczych. Dobrego trunku i wspaniałej atmosfery nigdy nie zabraknie, a piwnica z wielokranem to miejsce dla piwoszy uwielbiających eksperymentować z unikalnymi smakami.

Uczta w Toruniu

Całość Browaru Staromiejskiego kompletuje restauracja, w której zjemy dania będące wariacją kuchni polskiej i europejskiej. Wspominaliśmy, że nie zabraknie kompozycji z wykorzystaniem wyjątkowego piwa? 

Nad jakością potraw czuwa Szefowa Kuchni Natalia Wilkaniec, która przez lata zdobywała doświadczenie w wielu wyjątkowych miejscach na gastronomicznej mapie polski. Dzięki jej zaangażowaniu i pomysłowości, w karcie menu znaleźć można interesującą mieszankę smaków zarówno tradycyjnych, jak i lokalnych, doskonale komponujących się z naszymi piwami. 

Restauracja jest podzielona na cztery poziomy: 

  1. W oryginalnej gotyckiej piwnicy znajduje się bar z wielokranem, z którego serwowane są piwa z innych browarów rzemieślniczych. To tu najczęściej organizowane są spotkania miłośników piw kraftowych, oraz koncerty. Częścią składową piwnicy jest też salonik VIP, a atrakcją dla miłośników historii jest jedno z nielicznych w Toruniu hypokaustum – średniowieczne centralne ogrzewanie. 
  2. Poziom 0 to serce browaru. Znajduje się tam warzelnia, bar oraz drewniane beczki, przy których goście mogą spędzać czas w miłej atmosferze. 
  3. Na poziomie I znajduje się tzw. Sala Królewska, nawiązująca swoim wystrojem do dawnych czasów. Niewątpliwym uzupełnieniem klimatu autentyczne piętnastowieczne polichromie.
  4. Sala na poziomie II jest dodatkowo wyposażona w urządzenia multimedialne, tj. projektor, ekran i odpowiednie nagłośnienie. Oznacza to, że Browar Staromiejski Jan Olbracht jest idealnym miejscem do organizacji szkoleń, konferencji lub spotkań biznesowych. 

Współpraca z LSI Software

Codzienne funkcjonowanie Apartamentów Jan Olbracht wspiera system Positive Hotel. Pozwala na profesjonalną obsługę Gości browaru oraz umożliwia błyskawiczny check-in dzięki zdalnej recepcji w obiekcie. 

Rozwiązania od LSI Software usprawniają działanie naszego obiektu. Dzięki nim praca personelu jest zoptymalizowana, a Goście zadowoleni. System Positive Hotel umożliwia nam skupienie się na zapewnianiu im najwyższej jakosci usług oraz na nieustannym rozwoju działalności naszego obiektu

Jeżeli planujesz odwiedzić Toruń, zrób to w królewskim stylu. Połączenie luksusu w postaci apartamentów, niezapomnianej wizycie w browarze i przepięknej lokalizacji wyniesie Twoje spotkanie z Toruniem na najwyższy poziom!