Co tworzy funkcjonalny pokój hotelowy?

Slider
Pokój hotelowy zwykle kojarzy się nam z odpoczynkiem. Czy to w przypadku dłuższego, wakacyjnego pobytu, czy krótkiego noclegu w delegacji. Oprócz tego, nawiązując do wyjazdów służbowych, jest również niejednokrotnie miejscem, gdzie kontynuujemy pracę zawodową, korzystając z ciszy i komfortu.

Co tworzy wygodny i funkcjonalny pokój dla naszych gości? Jak wykorzystać odpowiedni system hotelowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

Cisza, spokój i możliwość relaksu

Wchodząc do pokoju hotelowego, chcemy mieć możliwość zrelaksowania się, ucięcia krótkiej drzemki bez względu na porę dnia czy dokończenia pracy w ciszy i spokoju.

Właśnie dlatego bardzo istotne są takie elementy, jak odpowiednie wyciszenie pomieszczenia oraz wyposażenie pokoju w zasłony lub rolety, które dają możliwość całkowitego zaciemnienia.

Warto również pamiętać o dobraniu sprzętu elektronicznego w taki sposób, aby wszelkiego rodzaju lampki, diody czy dodatkowe dźwięki nie zakłócały komfortu gości hotelowych.

Małe spa w pokoju hotelowym

Łazienka i możliwość odświeżenia się po całym dniu lub przygotowania się do ważnego, wieczornego wyjścia jest kolejnym elementem, który tworzy wygodny i funkcjonalny pokój hotelowy.

W hotelach wysokiej klasy łazienka wyposażona jest zarówno w kabinę prysznicową, jak i wannę, aby gość mógł skorzystać ze swojej ulubionej formy kąpieli. Niezbędnym elementem związanym z tą kwestią są oczywiście odpowiednie komplety kosmetyków, ręczników oraz opcjonalnie szlafroków. Aby goście czuli się jak w swoim prywatnym spa – dobrze jest zadbać o obecność świeżych kwiatów lub świec.

Warto również z myślą o kobietach zadbać o takie aspekty przygotowań jak suszarka do włosów czy wygodne lusterko do wykonania makijażu.

Nowoczesny sprzęt i system hotelowy

Ciężko wyobrazić sobie funkcjonalny pokój hotelowy bez odpowiedniego sprzętu elektronicznego. Lodówka, mini barek, telefon czy telewizor wydają się już być standardem w hotelach średniej i wysokiej klasy.

Warto jednak zaznaczyć, że odpowiedni system hotelowy pozwala wejść na nowy poziom wielu udogodnieniom. Jednym z modułów systemu POSitive Hotel jest telewizja hotelowa, która uatrakcyjnia pobyt naszych gości.

Ten zaawansowany program pozwala zarówno na komunikację między hotelem, a jego gościem, jak również na tradycyjne jego użytkowanie zarówno pod kątem telewizji, jak i internetu.

Wypróbuj POSitive Hotel u siebie!

Zależy Ci na nowoczesnym i efektywnym zarządzaniu obiektem hotelowym?

Zostaw nam swoje dane
i sprawdź jak działa!