Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka – nowoczesny ośrodek, który zachwyci każdego
Dowiedz się więcej

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Europie. Znajduje się na wysokości ponad 800 metrów n.p.m. Specyficzny mikroklimat sprawia, że śnieg na tutejszych trasach leży nawet przez pół roku. Od centrum Szklarskiej Poręby dzieli je 8 kilometrów. Na Gości czekają kilometry tras biegowych, rowerowych i narciarskich, strzelnica biathlonowa, aż 200 świetnie wyposażonych pokoi, strefa SPA czy też pyszne posiłki w restauracji. Zapraszamy na pełną wrażeń wycieczkę!

Eldorado dla sportowców

Polana Jakuszycka jest od dziesięcioleci niezwykle popularna wśród biegaczy narciarskich, rowerzystów i miłośników górskich wędrówek. Dzięki Dolnośląskiemu Centrum Sportu mieszkańcy Dolnego Śląska i Goście regionu otrzymali komfortową bazę turystyczną z punktami gastronomicznymi, zapleczem noclegowym, centrum SPA z basenem, salą sportową oraz wypożyczalniami sprzętu narciarskiego i rowerów.

To miejsce warte odwiedzenia dla każdego, kto chce połączyć wypoczynek z intensywnymi, efektywnymi treningami. W zależności od pory roku, w Dolnośląskim Centrum Sportu można trenować do woli na rozmaitych przestrzeniach − np. na wspaniale przystosowanym boisku z bieżniami, na strzelnicy biathlonowej czy też w hali sportowej ze ścianką wspinaczkową. Z pewnością zadowoleni będą także miłośnicy jazdy na nartach oraz rolkach – czekają na nich kilometry tras, które są idealne do tych aktywności.

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka

Jakość i profesjonalizm

Na Polanie Jakuszyckiej powstaje również profesjonalna baza treningowa dla sportów letnich i zimowych, z siłowniami, funkcją odnowy biologicznej, ośrodek badawczy i testowy nowoczesnych technologii. Część pomieszczeń wyposażona będzie w system hipoksji, pozwalający na regulowanie zawartości tlenu w pomieszczeniu, co może symulować warunki wysokogórskie.

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka to również ważny krok w kierunku powrotu do Polski i na Dolny Śląsk najważniejszych międzynarodowych imprez sportowych, bo pomieszczenia są z łatwością przystosowane do ich obsługi i przeprowadzenia. Ośrodek powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z budżetu województwa, rządowej dotacji i dofinansowania z Unii Europejskiej.

Odpoczynek dla ducha i ciała

Goście obiektu przekonają się, że warto go odwiedzić nie tylko ze względu na doskonałe zaplecze sportowe, ale również po to, aby odpocząć. Dolnośląskie Centrum Sportu posiada komfortowe pokoje, a także apartamenty typu studio. Dodatkowym plusem jest fakt, że obsługa dba o indywidualne potrzeby przyjezdnych i jest nieustannie gotowa do spełniania ich wszelkich życzeń oraz zapewnia przyjazną atmosferę.

Relaks gwarantują również piękne widoki na otaczającą ośrodek naturę oraz wiele dostępnych usług dodatkowych. Goście mogą korzystać z rozmaitych zabiegów w strefie SPA lub z odnowy biologicznej co pozwoli na odprężenie ciała i ducha oraz poprawi kondycję zdrowotną. Do odwiedzin zachęca także restauracja, która dba o doznania kulinarne – przyjezdni mogą się w niej delektować wyśmienitymi potrawami.

Co ważne, obiekt przystosowany jest do potrzeb Gości z niepełnosprawnościami. W podziemiach znajduje się parking na ponad 200 miejsc, ale najłatwiej na Polanę Jakuszycką dotrzeć pociągiem, bo ośrodek posiada zintegrowaną stację kolejową – najwyżej położoną w Polsce. Połączenia obsługują Koleje Dolnośląskie.

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka

Współpraca z POSitive Hotel

Polana Jakuszycka  − Dolnośląskie Centrum Sportu zapewnia Gościom wysoki komfort pobytu i jakość usług we wszystkich obszarach działalności. Pomagają w tym wdrożone w obiekcie rozwiązania od POSitive Hotel.

Program hotelowy oraz aplikacja Staff Helper usprawniają procesy, zwiększają efektywność pracy zespołu i skracają czas obsługi Gości. Wdrożony CRM zapewnia z kolei większą kontrolę nad działaniami w obiekcie, co umożliwia lepsze zarządzanie i szybsze podejmowanie decyzji biznesowych. W części gastronomicznej i strefie SPA profesjonalną obsługę Gości również wspierają moduły i aplikacje.

Dzięki Restaurant, KDS i MiniPOS praca personelu restauracji jest zoptymalizowana, a Goście szybciej otrzymują swoje zamówienia, co zwiększa ich zadowolenie i lojalność. Podobnie jest w strefie SPA, której działanie także ulepsza dedykowany moduł. Pozwala on m.in. automatyzować procesy, zwiększyć wydajność personelu oraz umożliwia lepsze zrozumienie potrzeb Gości.

Do zobaczenia na Polanie Jakuszyckiej!

Możliwość uprawiania sportu w doskonałych warunkach, bliskość natury oraz wszechstronna oferta obiektu, która pozwala na dostosowanie wypoczynku do własnych potrzeb i preferencji, sprawiają, że pobyt w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka na długo zapada w pamięć i z pewnością będzie udany dla każdego. Zapraszamy do odwiedzin!