Integracja z EspagoLink – prosty sposób na szybszą obsługę rezerwacji online
Dowiedz się więcej

Czy personel w Twoim hotelu pobiera listę zaliczek z konta bankowego, sprawdza, które rezerwacje online są opłacone i ręcznie zmienia ich statusy? Wyobraź sobie, ile czasu mógłby zaoszczędzić, gdyby obsługiwał ten proces w sposób zautomatyzowany. Pozwala na to integracja z EspagoLink. Jak to działa? Czy warto postawić na to rozwiązanie? Zapraszamy do lektury artykułu! 

Płatności online rosną w siłę

Handel elektroniczny to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie, a szybkość i łatwość dokonywania płatności online są standardem dla większości konsumentów. Według prognoz globalna sprzedaż internetowa będzie nieustannie rosnąć − do 2028 roku ma osiągnąć wartość aż 58,74 bilionów dolarów.

Coraz większa liczba konsumentów przyzwyczajonych do zakupów przez sieć w dowolnym miejscu i czasie oczekuje tej samej wygody w przypadku hoteli. Naturalne jest zatem, że obiekty, które chcą przyciągnąć i zadowolić swoich Gości oferują opcje rezerwacji i transakcji online. To, że damy im taką możliwość to jednak nie wszystko. Ważne jest również, aby płatność była bezpieczna i szybka, a personel nie tracił czasu na jej weryfikację. Rozwiązaniem, które na to pozwala jest integracja z EspagoLink. Dzięki niej Goście dokonują wpłaty online w modelu pay-by-link – przez link dostarczony w wiadomości e-mail, a personel może ją obsłużyć w sposób zautomatyzowany.

Integracja z EspagoLink – prosty sposób na szybszą obsługę rezerwacji online

Integracja z EspagoLink − jak to działa?

Integracja z EspagoLink to nie tylko oszczędność czasu personelu podczas obsługi rezerwacji, ale także większy komfort Gości – aby sfinalizować transakcję, wystarczy parę kliknięć. Wszystko odbywa się w 5 prostych krokach. 

Krok 1
Gość dokonuje rezerwacji, podaje swój adres e-mail i dane.
Krok 2
Recepcjonista generuje w systemie indywidualny link do płatności dla Gościa (w przypadku dokumentów z zawartym linkiem − generuje się on automatycznie).
Krok 3
Gość otrzymuje e-mail z potwierdzeniem rezerwacji i dokumentem sprzedaży z linkiem, przez który może wygodnie wpłacić zaliczkę przez bramkę płatności.
Krok 4
W momencie, kiedy Gość zapłaci, w rezerwacji zmieni się status na „opłacono” dla wygenerowanego linku, a rezerwacja zmieni status na „gwarantowana”, zgodnie z definicją w systemie.  
Krok 5
Recepcjonista ma również możliwość wygenerowania linku do płatności podczas wystawiania faktury lub faktury zaliczkowej. Po uregulowaniu płatności system przestawi status dokumentu na „rozliczono”.

Płatności online nie tylko za rezerwacje

Co więcej, integracja pozwala wygenerować link do faktury nie tylko wystawionej do rezerwacji, ale również do zwykłej sprzedaży dokonanej za pośrednictwem systemu hotelowego. Dzięki tej opcji każde zakupy w hotelu mogą kończyć się wystawieniem faktury VAT w modelu pay-by-link. To wygodne rozwiązanie, ponieważ Gość nie musi mieć przy sobie karty płatniczej − wystarczy smartphone podłączony do Internetu. Ułatwia również pracę personelu − kiedy Gość poprosi o taką formę rozliczenia, system automatycznie wygeneruje link do uregulowania należności. 

Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że Gość może wybrać sposób płatności, który mu najbardziej odpowiada np.: 

  • karty płatnicze 
  • BLIK 
  • Przelewy24 

Niezależnie od opcji, na którą się zdecyduje, może być pewny, że dzięki integracji z EspagoLink, transakcja będzie w 100% bezpieczna.  

Czy warto postawić na integrację?

Automatyzacja obsługi rezerwacji online przynosi wiele korzyści obiektom. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych. 

  1. Więcej opłaconych rezerwacji dzięki możliwości szybkiej płatności przez Internet, wielu Gości od razu sfinalizuje transakcję, co przełoży się na zmniejszenie liczby nieopłaconych lub odwołanych rezerwacji. 
  2. Wygoda dla zagranicznych Gości – obcokrajowcy mogą dokonać płatności w dowolnej walucie, a kwota od razu przewalutuje się po najkorzystniejszym kursie. To nie tylko ich komfort, ale i większy zysk dla obiektu. 
  3. Brak odpowiedzialności hotelu − obiekt nie musi przejmować się sytuacją, w której Gość źle poda parametry swojej karty podczas finalizowania transakcji. Odpowiedzialność spoczywa na kliencie, ponieważ to on uzupełnia swoje dane. 
  4. Optymalizacja pracy personelu − dzięki automatyzacji recepcjoniści mają więcej czasu na profesjonalną obsługę Gości i inne, ważne zadania. 
  5. Lepszy wizerunek obiektu − większość osób preferuje szybkie płatności online – hotel, który daje taką możliwość, zwiększa szanse na to, że Goście ponownie zarezerwują pobyt i zostawią pozytywne opinie w Internecie.

Czas usprawnić działanie obiektu

Płatności w modelu pay-by-link to idealne rozwiązanie dla hoteli, które chcą zwiększyć efektywność i zapewnić Gościom nowoczesną obsługę na najwyższym poziomie. Co więcej, automatyzacja, na którą pozwala integracja z EspagoLink, to oszczędność czasu i zasobów obiektu. Gwarantuje również jego sprawniejsze działanie i pomaga w rozwoju biznesu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat integracji  skontaktuj się z nami!