Kondycja finansowa hotelu pod kontrolą
Dowiedz się więcej

Zarządzasz hotelem i dbasz o jego finanse? Chcesz prowadzić trafne analizy i podejmować skuteczne decyzje? Szukasz kompleksowego narzędzia o szeroki spektrum działania?

Rozwiązanie PMC (Profit Management Center) jest dedykowane do kadry zarządzającej przedsiębiorstwem (właścicieli, dyrektorów hoteli, dyrektorów finansowych) i stanowi potężne narzędzie dające pełną kontrolę nad kondycją finansową obiektu. Użytkownicy bazując na precyzyjnej analizie danych dostarczanych przez aplikację mają szanse na łatwiejsze, a przede wszystkim trafne oraz bardziej odpowiedzialne podejmowanie strategicznych decyzji finansowych.

 

Kontrola kosztów

Dzięki oprogramowaniu wreszcie zyskujesz pełną kontrolę nad miejscami powstawania kosztów. Jesteś w stanie podjąć skuteczne działania, które je ograniczą, a Ty odzyskasz środki niezbędne na rozwój i inwestycje.

Skuteczne prognozowanie przychodów i rozchodów

Otrzymujesz nieocenione wsparcie w rozsądnym budżetowaniu zarówno w perspektywie krótko, jak i długoterminowej. Wbudowany kalkulator finansowy pozwala dokonać symulacji wyników na podstawie zmiennych danych oraz wyników, do których chcesz dążyć.

Planowanie wydatków

Planuj odpowiedzialnie przychody oraz koszty z podziałem na konkretne działy w Twoim przedsiębiorstwie. Analizuj dane historyczne i zestawiaj je z bieżącymi wynikami hotelu – śledź zmiany jakie dokonują się w Twoim biznesie.

Integralne działanie

System działa w integralnym ekosystemie pozostałych produktów grupy POSitive oraz systemów księgowych, co czyni go bardzo dokładnym i niemal bezobsługowym narzędziem. Dane, na których operujesz funkcjonują w trybie rzeczywistym – Twoja aplikacja zawsze będzie zaopatrzona w najświeższe dane, a ich przystępna prezentacja w formie graficznej ułatwi Ci codzienną kontrolę.

Ocena kondycji finansowej hotelu

Zyskujesz możliwość miarodajnej oceny faktycznej wartości kondycji finansowej hotelu, która jest możliwa z pomocą nowego wskaźnika GopPar (Gross Operating Profit per Available Room) dostarczanego przez aplikację PMC. Określa on wynik operacyjny na jeden dostępny pokój i obejmuje nie tylko przychody, ale również koszty związane z prowadzeniem obiektu. Jest to najbardziej przydatny indeks dla właścicieli i dyrektorów hoteli.

Aplikacja PMC została zaprojektowana przez hotelarzy z myślą o hotelarzach oraz na bazie ich doświadczeń, operuje na wskaźnikach charakterystycznych dla tej branży (ADR, OCC, RevPAR, GopPAR itd.). Ponadto jest w pełni konfigurowalna, co pozwala dostosować program do specyfiki każdego obiektu a liczne funkcjonalności przyniosą wiele korzyści!

 • precyzyjna analiza elementów generujących przychody i koszty
 • możliwość prognozowania przychodów i rozchodów w nadchodzącej perspektywie
 • potężne narzędzie do wykorzystywania przez pracowników zajmujących się finansami hotelu
 • aplikacja jest w pełni konfigurowalna i może być dostosowana do charakterystyki danego obiektu
 • graficzna prezentacja danych ułatwia codzienną kontrolę
 • narzędzie dostosowane zarówno do pojedynczych obiektów, jak i grup, oraz sieci hotelowych poprzez agregację danych ze wszystkich obiektów (sumowanie, porównywanie)
 • baza danych w trybie rzeczywistym – system zawsze będzie zaopatrzony w najświeższe informacje
 • kalkulator finansowy – symulacja wyników na podstawie zmiennych danych
 • integracja z PMS oraz systemem księgowym czyni PMC bardzo dokładnym i niemal bezobsługowym
 • zgodność ze standardem USALI i najnowszymi trendami
 • szerokie możliwości raportowania
 • pełna konfiguracja i szkolenie w ramach wdrożenia rozwiązania

Zadbaj o finanse Twojego przedsiębiorstwa przy pomocy PMC już dziś!

Pojawiło się więcej pytań? A może chcesz poznać naszą ofertę dedykowaną do hoteli? Zapraszamy do kontaktu!