Luksusowa oferta hotelu, czyli jaka?
Dowiedz się więcej

Rozwijający się rynek usług hotelowych w ostatnich latach obejmuje nie tylko standardowy zakres ofert. Dotyczy również rozwoju spersonalizowanych i luksusowych noclegów o ponadprzeciętnym standardzie. Aby przyciągnąć najzamożniejszych klientów trzeba oferować znacznie więcej niż komfortowy pobyt w dobrze wyposażonym apartamencie. Co przyciąga uwagę gości, których możliwości finansowe są nieograniczone?

Oferta hotelu - najlepsza, najdroższa, naj...

Jedna noc w najdroższym apartamencie hotelowym świata kosztuje ponad ćwierć miliona złotych. Za taką sumę możemy spędzić noc nad brzegiem jeziora Genewskiego z widokiem na Mont Blanc. Sam apartament ma powierzchnię 1600 m2 i może w nim nocować dwanaście osób. Jak na prestiżowy apartament przystało – znajduje się na ostatnim piętrze hotelu skąd rozpościera się widok na przepiękne krajobrazy. Osoby, które decydują się na pobyt w takich warunkach wybierają go jednak nie tylko z tego powodu. Atmosferę wyjątkowości i unikalności zapewniają wszelkie udogodnienia, do których należą: osobista obsługa kamerdynera i kucharzy, prywatna winda, wyposażenie w dzieła sztuki (rzeźby i obrazy) czy możliwość skorzystania z jachtu, który jest na stałe zacumowany przed hotelem. Ten największy w Europie apartament nie jest jednak do wynajęcia dla wszystkich. Rezerwacja odbywa się poprzez kontakt z obiektem, który przygotowuje spersonalizowaną usługę o najwyższym standardzie. Do obiektu goście przybywają nie tylko ze względu na chęć odwiedzenia drugiego pod względem liczby mieszkańców miasta w Szwajcarii. To przede wszystkim kompleksowa oferta luksusowych udogodnień sprawia, że ciągle są chętni na kilkudniowy pobyt w tym wyjątkowym miejscu.

Luksus bez ograniczeń

Pomimo, że grupa najzamożniejszych gości hotelowych jest dość duża to liczba najbardziej luksusowych obiektów świata nie przekracza trzydziestu. Większość z nich kusi przede wszystkim unikalną lokalizacją z dostępem do widoków, które większość ludzi może podziwiać tylko na zdjęciach. W tego typu usługach najbardziej liczy się umiejętność zaskoczenia gościa, aby nie tylko spełniać oczekiwania ale znacznie je przewyższyć. W jednym z chińskich hoteli, gdzie nocleg wyceniono na blisko 100 000 zł. goście otrzymują dostęp do prywatnej piwnicy z winami o znacznej wartości. 

Tego rodzaju udogodnienia wpływają na decyzję o wyborze miejsca pobytu. Są przede wszystkim unikatowe i mogą zagwarantować doznania nieosiągalne nawet przez osoby zamożne. Luksusowe apartamenty hotelowe odznaczają się także niebanalnym wystrojem, którego projekt najczęściej powierza się znanym architektom. Całości dopełniają luksusowe elementy dekoracyjne, którymi nierzadko są dzieła sztuki nadające prestiż otoczeniu i podnoszące rangę miejsca. Równie ważnymi elementami wyposażenia jest nowoczesna technologia, którą można spotkać w wielu miejscach. Począwszy od cyfrowych urządzeń umożliwiających kontakt z personelem aż po kuloodporne szyby gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo. Można ją także spotkać w formie automatyki hotelowej czyli systemu sterującego wyposażeniem obiektu, który sprawia, że gość nie musi się martwić o niezgaszone światło czy zbyt wysoką temperaturę wewnątrz apartamentu

Prestiż indywidualny

Każdy gość hotelowy, który decyduje się na pobyt w apartamencie za kilkadziesiąt tysięcy dolarów – oczekuje przede wszystkim indywidualnego traktowania i unikalnych doświadczeń. Najbardziej spektakularnymi propozycjami od najdroższych hoteli świata są takie usługi jak: indywidualna obsługa przez kucharza nagrodzonego gwiazdką Michelin, zwiedzanie muzeum po godzinach otwarcia, aranżacja spotkań z celebrytami, indywidualne rejsy lub loty, spotkania ze sportowcami, egzotyczne wyprawy, udział w ważnych wydarzeniach. To właśnie takiego rodzaju usługi dodatkowe są w stanie przyciągnąć najzamożniejszych gości do obiektu. Sama baza noclegowa nie stanowi z pewnością atrakcji dla osób posiadających na własność wiele nieruchomości o najwyższym standardzie. Dlatego też właściciele luksusowych obiektów hotelarskich prześcigają się w kreowaniu oryginalnych i kosztownych udogodnień. Z pewnością zdarza się, że podczas jednego pobytu zamożni goście hotelowi generują rachunek podwajający obrót hotelu w skali roku. Satysfakcja specjalnych gości jest również bardzo istotna ze względu na opinię, która w takim środowisku jest najlepszym sprzedawcom. Dlatego też każda nowa wizyta jest z pewnością traktowana przez personel z najwyższą starannością aby w żadnym miejscu nie naruszyć reputacji miejsca.