Niestandardowe formy wypoczynku zyskujące popularność w Polsce
Dowiedz się więcej

Rok 2020 dla hotelarzy i osób podróżujących jest zdecydowanie inny niż wcześniejsze lata. W tym roku wakacyjne wyjazdy większość osób spędzi w rodzinnym kraju, wykorzystując inne formy wypoczynku niż dotychczas. Na co warto zwrócić uwagę w tym roku? Jakie opcje zyskują coraz więcej zwolenników?

Podróż kamperem

Taka forma podróżowania, choć powszechna poza granicami naszego kraju, do tej pory nie cieszyła się dużą popularnością w Polsce. W tym roku jednak zainteresowanie tym środkiem transportu znacznie wzrosło, wg Google Trends wyszukiwania od połowy maja 2020 są najwyższe od 5 lat. Wiele osób już od jakiegoś czasu chciało spróbować tego typu podróżowania, a dzisiejsze warunki tylko skłaniają do tej formy.

Co warto wiedzieć o podróży kamperem?

Podróż kamperem daje niesamowicie dużo swobody podróżującym. Kamper jest najczęściej zarówno środkiem transportu, jak i noclegiem z kuchnią. Wbrew przekonaniu wielu osób nie można jednak spać w nim wszędzie. Tylko niektóre państwa w Europie umożliwiają biwakowanie na dziko – w większości krajów na nocleg zatrzymać się trzeba w uprawnionym do tego miejscu. Oczywiście nie trzeba posiadać swojego kampera, żeby nim podróżować. Jest wiele wypożyczalni, która oferuje taki transport zarówno w kraju, jak i poza granicami. Większość kamperów do wypożyczenia mieści się w dopuszczalnym ciężarze 3,5 tony dla kierowców z uprawnieniami do kierowania pojazdami kategorii B, więc niemal każdy kierowca może go prowadzić.

Przy otwarciu granic podróż kamperem może w tym roku zyskać wielu zwolenników, a popularność tego środka transportu może utrzymywać się w kolejnych latach.

A może glamping?

Kolejną ciekawą formą podróżowania, która od jakiegoś czasu zyskuje na popularności jest glamping, czyli kemping w luksusowym stylu. Takie “kempingi” położone są najczęściej w środku lasu, w szczerym polu lub nad brzegiem jeziora – czyli wszędzie tam, gdzie jesteśmy nieco oddaleni od dużych miast i cywilizacji. Glampingi są idealną opcją dla osób, które chciałyby spędzić urlop na łonie natury, ale przy zachowaniu komfortowych warunków.

Co warto wiedzieć o glampingu?

Glamping to wciąż nowa forma podróżowania w Polsce, więc tych miejsc jest stosunkowo mało, natomiast rosnące zainteresowanie skutkuje tym, że o rezerwacji trzeba myśleć z wyprzedzeniem. Luksusowy kemping to namioty, w których znajdziemy sypialnie, łazienki, własne kuchnie, a to wszystko oczywiście z dostępem do prądu. Niektóre noclegi posiadają nawet klimatyzacje i wszystkie inne udogodnienia, które można znaleźć w klasycznych pokojach czy domkach. Noclegi mogą przybierać najróżniejsze formy – namioty, jurty, domki na drzewie, szklarnie czy namioty sferyczne. Glamping to na pewno miła odmiana od tradycyjnych i zatłoczonych hoteli w znanych ośrodkach turystycznych.

Poszukiwanie nowych rozwiązań, które są znane i lubiane w innych krajach może podpowiedzieć idealny sposób na biznes lub rozszerzenie aktualnej oferty o zupełnie nowe propozycje dla Gości. Dzięki temu zwiększamy konkurencyjność oferty, ale także docieramy do zupełnie nowej grupy docelowej.